Skip to content

Twitter’da arkadaş ve meslektaşlarımı nasıl bulurum

November 7, 2012

Twitter size e-posta hesabınızdaki kişilerinizi aktararak arkadaş ve meslektaşlarınızı bulmanızda ve takip etmenizde yardımcı olur.

 • İzin verirseniz, birkaç kolay adımda e-posta hesabınızın adres defterini kontrol edip zaten Twitter kullanmakta olan arkadaşlarınızı bulabiliriz.
 • Gönderdikleri tweetlerin size ulaşmasını isterseniz onları takip etmeyi seçebilirsiniz.

Adres defteri aktarmak için:

 1. Keşfet sayfasından Arkadaşlarını bul sekmesine tıklayın. (Resim 1)
 2. Bazı e-posta servislerinin sıralandığını göreceksiniz (Gmail, Yahoo, Aol ve Hotmail & Messenger), e-posta sağlayıcınızın yanında yer alan Kişileri Ara butonuna tıklayın. (Resim 2)
 3. Yeni bir pencere açılacak ve sizden e-posta hesabınıza giriş yapmanız istenecek. (Lütfen tarayıcınızın açılır pencerelere izin verdiğinden emin olun.) Eğer zaten e-postanıza giriş yapmış durumdaysanız bir sonraki adıma geçin.
 4. Bilgilerinizi Twitter ile paylaşmayı onaylamanız istendiğinde „İzin ver“ veya „Kabul ediyorum“tuşuna tıklayın. (Resim 3)
 5. Twitter’da bir hesabı olan arkadaş ve meslektaşlarınızın listesini göreceksiniz. Listedeki herkesi takip etmek için sağ üst köşedeki „Hepsini takip et“ seçeneğine veya bazılarını takip etmek için takip etmek istediğiniz kişilerin yanında yer alan „Takip et“ butonuna tıklayın.
  Not: Eğer „Hepsini takip et“ seçeneğine tıklarsanız daha sonra bu sayfadan dilediğiniz kişileri takip etmeyi bırakabilirsiniz.
 6. Kişilerinizden bazıları bir Twitter hesabına sahip değilse sayfanın yukarısından „x sayıda kişiyi Twitter’a davet et“e tıklayabilirsiniz. Merak etmeyin, bu kişilere otomatik olarak e-posta göndermeyiz. „Davet et“ seçeneğine tıkladıktan sonra göreceğiniz listeden davet etmek istediğiniz kişileri seçebilirsiniz. Ayrıca „Başka bir servis dene“ seçeneğine tıklayarak başka bir e-posta hesabında yer alan kişilerinizi de aktarabilirsiniz.
 7. Arkadaş ve meslektaşlarınızı takip ettiyseniz artık hazırsınız! Az önce takip ettiğiniz hesaplardan gelen tweetleri zaman akışınızda görmek için ana sayfanıza geri dönebilirsiniz.

Resim 1: Keşfet sayfasından ‚Arkadaşlarını bul‘ seçeneğine tıklayın.

Resim 2: Seçtiğiniz e-posta hesabınızdan kişi aktarmak için „Kişileri ara“ butonuna tıklayın (örnekte bir Yahoo hesabı gösteriliyor).

Resim 3: Adres defterinize erişebilmemiz için „İzin ver“e tıklayın.

Advertisements
Schreibe einen Kommentar

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s

%d Bloggern gefällt das: